Maardus hakkas särama taas oma helkuripuu

Maardu sai ka sel aastal helkuritega kaunistatud puu, mis asub Maardu Vaba Aja Keskuse ees. Puu otsa saab riputada helkuri see, kellel on neid üle ja  endale võtta inimene, kellel seda ei ole.

Maardu linnapea Vladimiri Arhipovi sõnul toimub helkuripuu aktsioon Maardus juba kolmandat aastat järjest ning on väga populaarne inimeste seas. „Helkuripuu eesmärk on inimestele meelde tuletada, et pime aeg on saabunud ning lihtsaim viis ennast pimedal ajal liikudes kaitsta on helkuri kandmine. On väga oluline, et iga täiskasvanu inimene kannaks ise helkurit ning regulaarselt kontrolliks selle olemasolu oma lastel, "sõnas linnapea.

„Täna me koos kõigi väikeste maardulastega ehtisime helkuripuu ning tuletasime üksteisele meelde ohutu liiklemise olulisust. Ma kutsun helkuripuu juurde suuri ja väikeseid maardulasi - igaüks võib näidata oma hoolivust ning riputada puu külge helkureid, mis tal üle jäävad. Nii saame koos minna vastu pimedusele, sest oleme nähtavad ning liigume turvaliselt," lisas Arhipov.

Igal aastal sügisel tuletab politsei inimesetele meelde helkuri kasutamise vajalikkust. See võimaldab ennetada pimedas jalakäijate- ja jalgratturitega juhtuvaid liiklusõnnetusi. Helkur peaks rippuma põlvede kõrgusel, et ta oleks nähtav igast küljest. Maanteel liikudes peab helkur olema kinnitatud riietuse sõiduteepoolsele küljele.