Tallinna ja Harjumaa töö- ja karjäärimessil on kohal üle saja tööandja

Tallinnas, Kultuurikatlas toimub 24. septembril Eesti Töötukassa töö- ja karjäärimess. Kohal on üle saja tööandja ja koostööpartneri. Toimub karjääriseminar, praktilised töötoad ning messil on eraldi ala noortele.

Tööpakkumisi on erinevatest valdkondadest, nii tootmis, teenindus kui IT-valdkonnast. Tööandjate hulgas on neid, kes on valmis võtma tööle vähenenud töövõimega inimesi. Nende kergemaks leidmiseks Kultuurikatlas oleme lisanud tööandja nime taha SIIA SAAB märgistuse. Tööandjatega suhtlemiseks on tagatud viipekeeletõlgi abi.

Messi ajal saab tutvuda ka erinevate Euroopa Liidu algatustega, mis toetavad töö leidmist mujal, näiteks Saksamaa tekstiilitööstus pakub tööd õmblustööstuse tööjuhtidele, tehnoloogidele, mehaanikutele, tööstusoperaatoritele, rätsepatele ja õmblejatele. Lisaks otsitakse hooldajaid, koduhooldajaid, tugiisikuid – mõlema projekti raames pakutakse saksa keele koolitust ja väljaõpet Saksamaal.  Kohapeal toimuvad ka tööintervjuud Saksamaa EURES nõustajatega.

Juba traditsiooniks saanud karjääriseminaril räägitakse läbipõlemisest, eneseturundamisest sotsiaalmeedias ja sellest, kuidas lapsevanemaks olemise oskused tulevad kasuks tööelus. Esinejate seas on koolitaja ja treener Raimo Ülavere, Brandmooni asutaja ja eneseturunduse spetsialist Signe Ventsel ja koolitaja-kirjanik, Peep Vain. Seminarist tehakse otseülekanne ERRi veebilehel.

Oma ala on ka noortel, kus saab arutleda selle üle, milliseid oskusi on vaja, et elus hakkama saada, millised ootused on tööandjal tööd otsivale noorele ning mida noor saab ise teha, et tööandjale silma jääda.

Mess uksed on avatud kella 11.00-17.00 ja töömess on tasuta. Tööpakkujatega saab tutvuda SIIN

Kui puudub võimalus külastada töö- ja karjäärimessi Kultuurikatlas, siis juba praegu saab osaleda virtuaalmessil.

Lisainfo:

Merle Haug