Uudised ja teated

« Tagasi

Iga Maardu haridusasutuse ees hakkavad särama helkuripuud

Maardu juhtkond ja vabatahtlikud ehtisid täna, 19. novembril Kallavere ja Muuga lasteaedade ja koolide ees helkuripuud, millele saab riputada helkuri see, kellel on neid üle ja võtta puult helkuri inimene, kellel seda ei ole. Seitse Maardu helkuripuud kaunistab ligi 1200 helkurit.

„Helkuripuu eesmärk on inimestele meelde tuletada, et pime aeg on saabunud ning lihtsaim viis ennast pimedal ajal liikudes kaitsta on helkuri kandmine. Ilma helkurita pimeduses liikudes ei ole meid autojuhtidele hästi näha ning riskime oma eluga," sõnas Maardu linnapea Vladimir Arhipov.

„Sel aastal otsustasime viia helkurid lastele lähemale ning ehtisime helkuripuud iga Maardu lasteaia ja kooli lähedal. Ootame helkuripuu juurde suuri ja väikeseid maardulasi - igaüks võib näidata oma hoolivust ning riputada puu külge helkureid, mis tal üle jäävad. Nii saame koos minna vastu pimedusele. Oleme nähtavad ning liigume turvaliselt," lisas Arhipov.

Igal aastal novembris tuletab politsei inimesetele meelde helkuri kasutamise vajalikkust. See võimaldab ennetada pimedas jalakäijate- ja jalgratturitega juhtuvaid liiklusõnnetusi. Helkur peaks rippuma põlvede kõrgusel, et ta torkaks silma igast küljest. Maanteel liikudes peab helkur olema kinnitatud riietuse sõiduteepoolsele küljele.