Peale koolivaheaega hakkavad Maardu koolilapsed saama toidupakke

Tänasel Maardu Linnavalitsuse kriisikomisjoni istungil otsustati, et koolilaste toitlustamine soojade lõunade näol jätkub ka koolivaheajal. Alates 27. aprillist hakkavad koolid sooja söögi alternatiivina jagama õpilastele toidupakke.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul mõjutab eriolukord olulisel määral linna igapäevast elu, kuid Maardu saab selle väljakutsega edukalt hakkama. „Koolilaste toitlustamise tagamine on meile prioriteediks sel keerulisel ajal. Kui seni on linn kõigile koolilastele pakkunud võimalust sooja lõunasööki saada, siis on nõudlus igapäevaste lõunade järele märkimisväärselt kasvanud. Et pakkuda peredele valikuvõimalusi ja veelgi turvalisemat toidu jagamist, on alates 27. aprillist kõigil õpilastel võimalus saada toidukomplekt. Kriisi ajal suurendab linn omafinantseeringut, et pakkuda õpilastele kvaliteetseid toidupakke", sõnas linnapea.

„Sel raskel ajal on tähtis mitte ainult säilitada olemasolevad hüvitised ja toetused, kui ka toetada peresid, kes sattusid raskesse olukorda. Kui pereema käib tööl ning tal pole võimalust soojade lõunade tegemiseks, saab laps seda koolist. Kui vanemad jäid töötuks, siis on perel mõistlik valida toidupakk - see aitab kogu peret ", selgitas linnapea.

Alates 27. aprillist saavad lapsevanemad valida, kas nad eelistavad igapäevast sooja lõunasööki, nagu see on seni olnud, või valivad kuiva pakki - toidukomplektid jagatakse koolides välja kaks korda kuus. Vanemad peavad oma valikust informeerima kooli.