Uudised ja teated

« Tagasi

Õnnesoovid Maardu 40. juubeli puhul

Kallid maardulased!

Täna tähistab meie kodulinn oma 40. juubelit.

Just nii palju aastaid tagasi, kaugel 1980. aastal, sai meie Maardu linna staatuse. Puhtad tänavad, hooldatud roheline muru ja pargid, purskkaevud ja skulptuurid, lillepeenrad, värske asfalt teedel, uued kaubanduskeskused, ajakohane lasteaed ja sõbralikud inimesed – selline on Maardu linn täna. Kuid põliselanikud mäletavad, milline ilmetu töölisasula Maardu veel suhteliselt hiljuti oli.

Sellest ajast alates on väga palju muutunud. Maardu omandas meile tuttava väljanägemise suuresti tänu selle elanike endi suurele tööle, kes töötasid päevast päeva oma kodulinna hüvanguks.

Tagasi vaadates võib täie kindlusega öelda, et oleme jõudnud kaugele – asulast  oleme muutunud nooreks, kiiresti arenevaks ja kaasaegseks Euroopa linnaks, mis ei jää olmemugavuste poolest alla paljudele pealinna linnaosadele. Ühiste jõupingutustega oleme loonud õdusa ja elamiseks meeldiva linna, kus on suurepärane infrastruktuur, funktsionaalsed ja mugavad mänguväljakud ning turvaline keskkond. Maardu on muutunud linnaks, kus uksed on kõigile avatud ja kus iga inimene saab oma potentsiaali täielikult ära kasutada. Linnaks, millel on suured väljavaated investeeringute arendamiseks ja ligimeelitamiseks. Palju on juba ära tehtud ja palju on veel teha. Linna arendamine ja hoolitsus selle elanike eest on meie ühine ja kõige olulisem prioriteet.

Sel aastal on ilmnenud veel üks oluline põhjus uhkuse tundmiseks – rasketes pandeemia tingimustes on maardulased näidanud end väga avatud ja vastutustundlike inimestena. Täname kõiki peresid, kes jäid oma lastega koju. Suur tänu igale lapsevanemale ja igale emale, kes aitas oma koolis käival lapsel koduõppega hakkama saada. Tänu kõigile vabatahtlikele, kes toetasid neid, kes kõige rohkem abi vajasid. Meie tänu kõigile, kes aitasid meie linnal viirust peatada ja säästa paljusid elusid.

Maardu ajaloos on olnud väga erinevaid perioode: see on olnud töölisasula ja kuulunud Tallinna koosseisu, seejärel see eraldus ja alustas keerulist teed iseseisvusele ja õitsengule. Legendi järgi tekkis Maardu tänu kahele armastajale, kes võitsid kurja mõisniku ja nendele maadele oma suguvõsa rajasid. Sellest ajast alates on meie linnas valitsenud armastus, sõprus ja vastastikune mõistmine. Maardulased on väga ühtehoidev rahvas. Kõik, kes siia linna tulevad, märkavad, et selle elanikud võtavad uusi naabreid ebaharilikult soojalt vastu ja juba mõne aja pärast muutuvad võõrad tänavad omaseks ning jalutuskäigu ajal tervitab ja naeratab iga kolmas inimene.

Tänapäeva Maardu – see on linn, mis on kogu riigis ja ka raja taga tuntud oma värvikate laatade, festivalide ja heade traditsioonide poolest. See on mitmekülgsete ja töökate inimeste linn. Andekate kunstnike, luuletajate, näitlejate, muusikute, lauljate ja sportlaste linn. Meie kõik, kes me oleme nii erinevad ja nii hinnalised, armastame siiralt oma kallist Maardut ega karda unistada meie linna tulevikust.

Sellel tähendusrikkal ja meie kõigi jaoks keerulisel juubeliaastal soovime meile kõigile, kallid kodanikud, et jääksime alati iseendaks – sõbralikeks, ühtehoidvateks, heasüdamlikeks, kindlameelseteks – ja unistaksime jätkuvalt, sest unistused saavad teoks. Soovime siiralt, et Maardu linn elaks ja õitseks veel sadu aastaid, ja et meie järeltulijad meenutaksid tänuga esivanemaid, kes panid aluse armastatud linnale! Head juubeliaastapäeva!

Vladimir Arhipov                             Ailar Lyra

Maardu linnapea                            Linnavolikogu esimees