Homme tähistab Maardu 29. omavalitsemise aastapäeva

7. novembril tähistab Maardu juba 29. korda omavalitsemise aastapäeva: 7. novembril 1991. aastal allkirjastas Eesti Vabariigi Ülemnõukogu esimees Arnold Rüütel korralduse Maardule iseseisva omavalitsuse staatuse andmise kohta. 11 aastat varem, 1980. aastal, kuulutati Maardu küll linnaks, kuid jäi samas siiski Tallinna administratiivsesse alluvusse ja kuulus pealinna Mere rajooni koosseisu.

„29 aastat tagasi jõustunud korraldus andis meile võimaluse otsustada iseseisvalt linna saatuse üle ja sellest sai Maardu ajaloos pöördepunkt. Tänu iseseisva omavalitsuse staatusele saame me arendada oma kodulinna suunas, mis tundub meile, maardulastele, kõige õigem ja paljutõotavam," ütles linnapea Vladimir Arhipov.

Linnapea märkis, et peaaegu kolme aastakümne jooksul on Maardu muutunud tagasihoidlikust linnatüüpi töölisasulast ilusaks mugavaks linnaks, kus on heas korras pargid, erksad muruplatsid ja lillepeenrad, poed igale maitsele ja rahakotile, kaasaegsed laste mänguväljakud, tugevad spordiklubid ja kirev kultuurielu.

„On väga rõõmustav, et meie linnas ehitatakse ja ostetakse üha aktiivsemalt uusi kaasaegseid eluasemeid -  Maardusse kolivad meelsasti noored pered, spetsialistid ja kõik need, kellele meeldib elada selles vaikses rohelises linnas. Ma õnnitlen teid kogu südamest, kallid maardulased, ja soovin meile kõigile mõnusat elu, rõõmu ja õitsengut!," lisas Vladimir Arhipov.

Tavapäraselt autasustatakse Maardu omavalitsemise päeval spetsialiste, kes on andnud suure panuse linna arengusse.

Mitmeaastase linna hüvanguks tehtud eduka töö eest tunnustati sel aastal märgiga „Teenete eest"  Tatjana Jerjominat, Roman Sillat ja Shafik Nizamovit. Tänukirjad said Jelena Leks, Nadežda Rostovskaja, Marika Antson, Aleksandr Nekrassov, Svetlana Otinova, Svetlana Jessina, Natalja Sulojeva, Niina Nossenko, Maie Kaupmees, Valentina Semygailo ja Tatjana Sinkova.