Sel nädalavahetusel tähistab Maardu pidulikult linnapäeva

17. juulil täitub Maardul 41 aastat linna staatuse saamisest. Maardu Linnavalitsus koostöös Kultuuri- ja Infokeskuse ja teiste partneritega korraldab linna sünnipäeva tähistamiseks mitmekesise kavaga pidustuse, mis toimub 17. juulil Kellamäe pargis ning 18. juulil Muugal.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on nelja aastakümne jooksul on Maardu muutunud tagasihoidlikust töölisasulast ilusaks kaasaegseks linnaks, kus on hubased pargid ja erksad lillepeenrad; kus on kaasaegsed laste mänguväljakud, spordiplatsid ja vaba aja veetmise võimalused, kus investeeritakse haridusse ning väärtustatakse ja hoolitsetakse eakate inimeste eest. "Meil on põhjust tunda täna uhkust oma linna üle ning tähistada kauaoodatud linnapäeva koos. Sel aastal kestab linna sünnipäeva tähistamise terve nädalavahetuse jooksul ning tiheda programmi tegevusi jagub nii suurtele kui ka väikestele. Ootame lapsi, lapsevanemaid ja lapselapsevanemaid laupäeval Kellamäe parki ning pühapäeval Muugale!" sõnas Arhipov.

Linnapäeva tähistamine algab 17. juulil kell 10.00 Maardu linnastaadionil ühise võimlemisega. Kavas on igale vanusele ja füüsilisele vormile sobivad harjutused mitmete võitluskunstide stiilis kardio ja jõuelementide ja venitamisega. Iga osaleja saab kingitust.

Samal päeval toimub Maardus taas traditsiooniline laste liiklusvahendite rongkäik. Fantaasiarikalt kaunistatud lastekärude ja vankride, jalgrattade ja tõukerattade, nukukäru või mänguauto omanikud kogunevad Nurga Keskuse juurde kl 10.30, kust kl 11.00 alustatakse liikumist linna peatänavat mööda Kellamäe parki. Meeleoluka rongkäigu lõpp-punktis ootab kõiki parimate osavõtjate autasustamine.

Laupäeva kultuuriprogramm algab 17. juulil Kellamäe pargis kl 13.00 laste loomekollektiivide esinemisega, millele järgneb sel aastal heade tegudega silma paistnud linnakodanike autasustamine. Linnapäeva raames toimub suurel laval ka tantsu- ja vokaalkollektiivide festivali Maardu-F-Eestis parimate esinejate gala-kontsert. Pargis töötavad erinevad atraktsioonid lastele ja täiskasvanutele ning on avatud tänavakohvikud igale maitsele. Kell 15.00 ootab kõiki peokülalisi tasuta kalasupp. Õhtul kl 19.30 esineb Maardu publiku lemmiklaulja Uku Suviste & Band ning kl 21.00 legendaarne Venemaa bänd Zemljane (Venemaa). Linnapäeva tähistamist lõpetab ilutulestik kl 22.00. Linnapäeva kultuuriprogramm https://bit.ly/2UI6PMQ

18. juulil tähistame linnapäeva ka Muugal, kus toimub Muuga kohvikute ja kogukonna päev, mis pakub tegevust ja mõtlemisainet erinevas vanuses külalistele. Kl 10.00 avavad oma uksed juba lemmikuks saanud Muuga kodukohvikud https://www.facebook.com/events/320807072789461, mis on sel aastal ühtlasi ka aia-akadeemiad, kus saab arutada kogukonnale olulisi teemasid, jagada oma arvamust, leida mõttekaaslasi.

Kl 13.00 ootame lastega peresid Viljapuu puiestee mänguväljakule, kus toimub vahva ja meeleolukas perepogramm. Kavas on akroobaadi, klouni ja artistide esinemised, teater "Veer & Shpaga" etendused, mängud, võistlused, seebimullid, näomaalingud ja palju muud. Lapsed saavad sõita poniga. Õhtul kl 18.00 oodatakse muugalasi Muuga lasteaeda hoovi toredale ja hubasele maailmakohvikule, mis toimub Muugal esimest korda Muuga Seltsi ja kodanikualgatuse Minu Muuga 2035 aktivistide eestvedamisel. Menüüs on põnevad arutelud, mõnus seltskond ja Muuga tuleviku visualiseerimine.

Maardu sai linnastaatuse 17. juulil 1980. aastal ning iseseisva administratiivse üksuse staatuse 7. novembril 1991. aastal.