20.11 ja 27.11 saab Muugal vaktsineerida COVID-19 ja gripi vastu

20. ja 27. novembril kl 11.00-15.00 toimub Muuga lasteaia parklas (Ploomipuu pst 52) AS Qvalitas Arstikeskuse bussis mobiilne vaktsineerimine.

Vaktsineerima võib tulla ka eelregistreerimata!

Vaktsineerida on võimalik  Pfizer/BioNTech (Comirnaty) või Moderna (Spikevax) vaktsiiniga. Mõlema vaktsiini puhul on ettenähtud 2 doosi.

• Pfizer/BioNTech vaktsiini kahe doosi vaheline intervall on soovituslikult 6 nädalat, maksimaalne kaitse saavutatakse 7 päeva pärast teist doosi.
  • Moderna (Spikevax) vaktsiini kahe doosi vaheline intervall on soovituslikult 4 nädalat, maksimaalne kaitse saavutatakse 14 päeva pärast teist doosi.

Vaktsiini olemasolul vaktsineeritakse ka 1 doosilise Janssen vaktsiiniga. Maksimaalne kaitse saavutatakse 14 päeva pärast vaktsineerimist.

Vaktsineerimispunktis on võimalik saada ka vaktsiini tõhustusdoosi. COVID-19 vaktsiini tõhustusdooside faktileht

Oluline meeles pidada:

• Vaktsineerima kutsume ka lapsi vanuses alates 12 eluaastat. Vajalik on vanemate kirjalik nõusolek.
  • Vaktsineerimine on kõigile tasuta, k.a ravikindlustuseta inimestele.
  • Vaktsineerima on oodatud ka Eestis elavad, õppivad, töötavad välismaalased
  Vaktsineerimisele tuleb kaasa võtta ID-kaart.
AS Qvalitas Arstikeskuse vaktsineerimisbussist saab COVID-19 vaktsiinide kõrval ka tasulist gripivaktsiini (19 eur). Eakatele inimestele vanuses 65+ on gripivaktsiin tasuta.