Maardu korteriühistud saavad kuni 30. aprillini 2022 esitada taotlused hoovide korda tegemiseks ja väikeste korterelamute rekonstrueerimiseks

Tuletame Maardu korteriühistutele meelde, et kuni 30. aprillini 2022 on  võimalik taotleda Maardu Linnavalitsuselt toetused kortermajade hoovide heakorrastamiseks ja väikeste korterelamute rekonstrueerimiseks.

Hoovid Korda toetus

Maardi korteriühistutel on võimalik saada toetus oma korterelamute hoovide korrastamiseks.

Toetust saab kasutada teeremondiks, kõnnitee rajamiseks või remondiks, sademeveeprobleemi lahendamiseks. Ühistud saavad rajada haljasala, puhkeala vms kasutamiseks avatud rajatisi või kõrghaljastust, ehitada mängu- või spordiväljakute või muude vaba aja veetmiseks mõeldud rajatisi.  Toetatavate tegevuste seas on ka parkimisplatsi, prügimaja või prügikonteinerite platsi rajamine või parendamine, tänavavalgustuse paigaldamine, aia või piirde rajamine või korrastamine, sh tõkkepuu paigaldamine, samuti hooviinventari paigaldamine või korrastamine (istepingid, vaibakloppimispuud ja pesukuivatusrestid jms), puuetega inimeste liikumistingimuste parendamisele suunatud tegevus (panduse ja käsipuude paigaldus) ning turvakaamerate soetamine ja paigaldamine korterelamute hooviala turvalisuse tagamiseks.

Taotlust on võimalik esitada kõikidel Maardu haldusterritooriumil asuvate elamute korteriühistutel.

Toetust antakse taotlejale kuni 50% ulatuses kavandatavate tegevuste maksumusest. Maksimaalne toetus ühe taotleja kohta on 3 000 eurot, kui projekti eeldatav maksumus on kuni 10 000 eurot ja 5 000 eurot, kui projekti eeldatav maksumus on üle 10 000 euro. Arvestades avalikku huvi, võib toetuse suurus olla erandkorras kuni 100 % kavandatavate tegevuste maksumusest.

Rohkem infot toetuse taotlemisest saab lingil.

Korterelamute rekonstrueerimise toetus

Programmi eesmärk on toetada väikeste korterelamute ühistuid korterelamute rekonstrueerimisel, et suurendada Maardu linnas asuvate korterelamute energiatõhusust. Toetatakse fassaadide soojustamist ja renoveerimist ning korterelamute katuse rekonstrueerimist, ehk katuse materjali vahetust, katuse kande konstruktsioonide (sarikad) vahetust ja katuse soojustamist.

Toetust saavad taotleda kuni 20 korteriga korterelamute ühistud (Maardu linna haldusterritooriumil asuvad majad ehitusaastaga kuni 1980)

Toetust antakse taotlejale  kuni 30% ulatuses  kavandatavate tegevuste maksumusest, kuid mitte rohkem kui 5 000 eurot aastas.

Rohkem infot taotlemisest saab lingil