Maardu Linnavalitsus teatab Orumetsa 8 detailplaneeringu avalikust väljapanekust ja avalikust arutelust

Orumetsa tn 8 detailplaneeringu lehekülg

Orumetsa tn 8 kinnistu ja lähiala detailplaneering algatati Maardu Linnavalitsuse 09.10.2018 korraldusega nr 825. Detailplaneeringu ala suurus on ca 0,4 ha ning see hõlmab Maardu linna raamatukogu krunti, lisaks ka Kallasmaa tn 20a maaüksust. Detailplaneeringu koostamise eesmärgiks oli Orumetsa tn 8 kinnistu jagamine ning ehitusõiguse määramine noortemaja jaoks.

Detailplaneering näeb ette Orumetsa tn 8 maaüksuse jagamise põhjapoolseks, raamatukogu krundiks ja lõunapoolseks, Orumetsa tänava poolseks krundiks. Loodavale Orumetsa tänava poolsele hoonestamata krundile on detailplaneeringuga määratud ehitusõigus kahe täiskorruse ja ühe katusealuse korrusega hoone rajamiseks, ehitisealuse pinnaga kuni 320 m2, kõrgusega kuni 11 m. Krundi põhjaossa on ette nähtud täiendav ehitusmaht praegusele raamatukogu hoonele kolmanda korruse lisamiseks või uue kolmekorruselise hoone ehitamiseks. Antud krundi maksimaalseks hoonealuseks pinnaks on ette nähtud 600 m2, kõrguseks kuni 13 m. Planeeringuala põhjaosas olevale Kallasmaa tn 20a krundile ette nähtud perspektiivsed parkimiskohad raamatukogu ja noortemaja jaoks. Haljastatud ala osakaal planeeringualast on 50%.

Detailplaneeringuga ei ole ette nähtud keskkonda saastavaid tegevusi ning olulist negatiivset mõju keskkonna üldisele kvaliteedile planeeringulahenduse rakendamisega ei avaldata. Jagamisel saadavate kruntide kasutamise otstarbeks on detailplaneeringuga määratud ühiskondlike ehitiste maa.  Maardu linna üldplaneeringus on antud alale ette nähtud ühiskondliku hoone (AA) otstarve, seega on koostatud detailplaneering kooskõlas üldplaneeringuga.

Orumetsa tn 8 kinnistu ning lähiala detailplaneeringu avalik väljapanek toimub 13.02.2020 – 26.02.2020 ning detailplaneeringu avalik arutelu toimub 27.02.2020 kell 16:00 Maardu Linnavalitsuse saalis, Kallasmaa tn 1, Maardu.

Detailplaneeringu materjalid on allalaaditavad käesoleva lehe allosas, lisaks on detailplaneeringuga võimalik tutvuda Maardu Linnavalitsuses, Kallasmaa tn 1, ruum 101, tööpäevadel. Avaliku väljapaneku jooksul on kõigil huvilistel võimalik esitada oma kirjalik seisukoht detailplaneeringu osas kas e-kirjaga linnavalitsus@maardu.ee või tavapostiga Kallasmaa tn 1, 74111, Maardu. Avaliku väljapaneku jooksul esitatud seisukohti tutvustatakse avalikul arutelul, kus on ka võimalus täiendavaid küsimusi esitada.

Põhijoonis
Seletuskiri