Maardus remonditakse 2019. kevad-suvisel hooajal teed üldpindalaga ca 29000 m2

Mais  algab Maardus asfalt- ja kruusateede remont Kallavere ja Muuga linnaosades. Kokku korrastatakse juunis 23 teelõiku üldpindalaga 29 387 m2.

„Nullilähedaste temperatuuridega talv on teekatendite seisukohalt kõige ebasoodsam, kuna pidev sulamis-ja külmumistsüklite vaheldumine põhjustab teekatte intensiivset lagunemist ja aukude tekkimist. Sel aastal plaanime ulatuslikku teede remonti,  mille käigus asfalteerime 2 suurt teelõiku Kallaveres ja remondime korralikult 21 freespurukattega teed Muugal.  Muuga teed pinnatakse kahekordselt, tänu millele muutuvad sõiduteed vastupidavamaks ja tolmuvabaks. Plaanime alustada ka lähiajal Vana-Narva maantee löökaukude remondiga"- sõnas Maardu linnapea Vladimir Arhipov.

„Tegeleme ka löökaukude likvideerimisega, mis on tekkinud muutlike ilmadega talve tulemusena. Esmajärjekorras täidetakse ühissõidukiliinidega ja suure liiklusega tänavate väga sügavad ja avariiohtlikud löökaugud. Mahukamad asfalteerimise ja pindamise tööd algavad alles hiliskevadel, asfalditehaste käivitamisel. Teede remont algab plaani järgi mai kuus ning kestab juuni lõpuni", lisas ta.

Asfalteerimistööd Kallaveres toimuvad Kombinaadi / Fosforiidi ristmikust kuni Kiltri tee ristmikuni ning Ringi / Kütte ristmikust kuni Jõelähtme valla piirini. Teed freesitakse ja kaetakse uue asfaltkattega, samuti tõstetakse ühisveevärgi ja kanalisatsiooni kaevud teetasapinnale. Asfalteerimise töid teostab Tee ja Tee OÜ.

Lisaks neile suuremahulistele freesimis- ja asfalteerimistöödele korrastatakse soodsate ilmadega ka palju teisi kevadist hooldusremonti vajavaid tänavalõike Muugal. Kahekordsele pindamisele lähevad  Härgheina  tee, Ploomipuu puiestee (paaritu), Ubalehe tee, Äiatari tee, Õisiku tee, Kukeharja tee ja põik, Aasnurmiku põik, Tihasheina tee, Kassitatra tee (Hellerheinast –Viljapuu pst. ), Pirnipuu põik, Hiireherne tee, Õunapuu pst jupp, Sõlmheina tee, Hellerheina põik (kolm lõiku), Võilille tee (kolm lõiku), Tuliheina tee, Lõikheina tee, Kitsekakra tee, Vesiheina tee, Kukemarja tee ja Kreegipuu pst (kuni maja nr 2). Teekattele veetake peale asfaldi freespuru, mida seejärel pinnatakse graniitpuru ja bituumeni seguga. Pindamistöid teostab Muugal Tallinna Teede AS.

Teede löökaukude remondi ning asfalteerimise ja pindamise tööde kogumaksumuseks on ligi 300 000 eurot.