Täiendavad meetmed COVID-19 leviku ennetamiseks Maardus

Lähtudest EV valitsuse kriisikomisjoni korraldusest ja Maardu linnapea käskkirjast ning soovist pakkuda Maardu elanikele tõhusamat kaitset otsustati täna rakendada Maardus täiendavaid meetmeid viirus COVID-19 leviku ennetamiseks.

1. Maardu linna üldhariduskoolidel viia alates 16.03.2020 õppetöö üle kaug- ja koduõppevormile (e-kool jms platvormid) ning tagada koolide suletuna hoidmine.
  2. Peatada asutustes avalike koosolekute ja avalike ürituste (sh etendused, kontserdid, konverentsid, spordivõistlused jms) pidamine, huvihariduse andmine ning laste ja noorte treeningrühmade tegevus.
  3. Peatada Maardu Linna Raamatukogus külastajate vastuvõtmine.
  4. Lasteaedadel on õigus keelata lasteasutuste ruumidesse sisenemise lapsel ja lapsevanemal (sh eestkostjal ja lapse muul saatjal), kellel on haigusnähud ja/või kes on saabunud kõrge või COVID-19 riskipiirkonnast ja ei ole läbinud 14 päevast jälgimisperioodi.
  5. Asutustel mitte planeerida töö- ja teenistuslähetusi, koolitusi, ekskursioone ja õppereise siseriiklikult ja välisriikidesse, juba planeeritud lähetused, koolitused, ekskursioonid ja õppereisid tühistada.
  6. Soovitada asutuste töötajatel tungivalt mitte kavandada puhkusi Terviseameti kodulehel nimetatud kõrge ja keskmise riskiga piirkondadesse ning Välisministeeriumi poolt nimetatud riikidesse.
  7. Kohustada töötajaid, kes on viibinud kõrge ja keskmise riskiga piirkondades ning  rahvusvahelistes lennu-; rongi-  ja bussijaamades ning sadamates ja/või on puutunud kokku Covid-19 sümptomaatilise juhuga, teavitama sellest viivitamatult oma tööandjat ja korraldama oma töö 14 päevaks ümber kaugtööna. Kui kaugtöö tegemine pole võimalik, soovitada töötajal kasutada tööst eemal viibimiseks puhkuse kasutamist.
  8. Maardu Linnavalitsuse struktuuriüksustel ja hallatavatel asutustel korraldada otsekontaktide vältimiseks isikute teenindamine infolettide ja -stendide kaudu. Juhul, kui otsekontaktide vältimine pole võimalik, tagada isikute vahel vähemalt ühemeetrise (1) distantsi hoidmine ja desinfitseerimisvahendite olemasolu..
  9. Asutustel tagada suure kasutamise koormusega ruumide regulaarne desinfitseerimine ja desinfitseerivate vahendite reservi olemasolu;

Antud hetkel on lasteaiad Maardus avatud.

• Tungivalt palume lastevanematel jätta oma lapsi koju kui vähegi võimalik!
  • Kodus olemise ajal vabastatakse lapsevanemad lasteaiatasu maksmisest (hiljem tehakse taasarveldus).
  • Lasteaiad ei võta vastu lapsi kui neil on haigusnähud!
  • Ei tohi viia lasteaeda last kes on on saabunud Terviseameti kodulehel nimetatud kõrge ja keskmise COVID-19 riski piirkondadest ega ole läbinud 14 päevast karantiiniperioodi.

Maardu Linnavalitsus täidab kõiki seadusest tulenevaid kohustusi ning osutab elanikele vajalikke teenuseid.

• Tagamaks elanike ja linnavalitsuse töötajate ohutus, kodanike füüsilist vastuvõttu kabinettides ajutiselt ei toimu.
  • Linnavalitsuse töötajad lahendavad inimeste küsimused emaili ja telefoni teel  Kontaktid
  • Avaldused toetuste saamiseks ja erinevate lubade vormistamiseks võetakse vastu digitaalselt ja paberkandjal. Paberkandjal blanketid on saadaval linnavalitsuse fuajees.
  • Paberkandjal avaldused võetakse vastu fiajees ning kliente teenindatakse järjekorra alusel ja ühekaupa.
  • Sotsiaalosakonna töötajate kontaktid saab linnavalitsuse fuajeest või lingilt.
  • Jurist konsulteerib inimesi teisipäeviti kl 14.00-17.00 telefonil 6060736

Selline elukorraldus kehtib kuni Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra lõpetamiseni.

Meetmete vajalikkust hinnatakse iga kahe nädala järel.

Täname teid mõista suhtumise ja koostöö eest!