„Kodulinn kaunimaks 2021“ ideekonkursi tulemusena luuakse Kallaveresse tantsuplats ja Muugale paigaldatakse välijõusaali seadmed

22. märtsil 2021 lõppes Maardus rahvahääletus „Kodulinn kaunimaks 2021" konkursi parimate ideede väljaselgitamiseks. Iga vähemalt 16. aastane Maardu elanik sai hääletada  kahe parima idee poolt. Sel aastal võitsid ülekaalukalt Kallaveresse tantsuplatsi ja suveestraadi rajamise idee ja Muugale välijõusaali seadmete püstitamise idee.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul laekus sel aastal  konkursile palju originaalseid ja huvitavaid ideid, millest 10 pääses hääletamisvooru kahes kategoorias. Kahe nädala jooksul andsid maardulased 308 häält nende objektide eest, mida inimesed sooviksid Kallaveres ja Muugal näha", - ütles linnapea. „Ma tänan igat Maardu elanikku, kes panustas konkursi õnnestumisele – tänu teie osalusele ja aktiivsele hääletusele saab meie linn veelgi ilusamaks!", - lisas Arhipov.

Kallavere kategoorias sai kõige rohkem hääli maardulaste ettepanek rajada linna tantsuplats ja suveestraad, kus oleks võimalik korraldada tantsutunde, sporditegevust; etendusi;  viia läbi temaatilisi õhtuid; teatri- ja muusikalavastusi, kontserte jt. Selle idee poolt hääletas 90 inimest.

Muuga kategoorias võitis välijõusaali seadmete paigaldamise idee. Välijõusaali seadmed püstitatakse Muugale Viljapuu puiestee mänguväljaku juurde, et suured ja väikesed Muuga elanikud saaksid tegeleda tervisespordiga vabas õhus. Idee sai 54 häält.  Hääletuse tulemustega saab tutvuda lingil: https://goo.gl/gwNKZY

Konkursi komisjoni istungil otsustati neljapäeval jagada 50 000 eurot kahe enim hääli saanud ideede vahel- linnaeelarvest eraldatakse 30 000 eurot tantsuplatsi rajamiseks Kallaveresse ning 20 000 eurot suunatakse Muugale välijõusaali seadmete paigaldamisele.  Samuti otsustati lülitada linnavalitsuse tööplaanide sisse tugeva kogukonnatoega Maardu järve rannaala korrastamise ideed ning viia see osaliselt ellu juba sel aastal.

Selle aasta jaanuaris kuulutas Maardu Linnavalitsus välja ideekonkursi „Kodulinn kaunimaks 2021". Sel aastal esitati ideed kahes kategoorias – Kallavere ideed ja Muuga ideed. Parimad ettepanekud igas kategoorias viiakse ellu – Kallavere kohta on idee piirmaksumuseks 30 000 eurot ning Muugal 20 000 eurot. Linnaelanike kaasati Maardus linnaeelarve koostamisse juba viiendat korda.