Kütte tn 6 kinnistu detailplaneeringu avalik väljapanek

Maardu Linnavalitsus võttis Kütte tn 6 kinnistu ning lähiala detailplaneeringu vastu 11.11.2020 korraldusega nr 665.  Kutsume kõiki osa võtma detailplaneeringu avalikust väljapanekust, mis toimub alates 10.12.2020 kuni 4.01.2021. Avaliku väljapaneku jooksul on võimalik kõigil huvilistel esitada detailplaneeringu lahenduse kohta ettepanekuid, vastuväiteid ja küsimusi e-kirjaga linnavalitsus@maardu.ee või posti teel: Ehitus- ja planeerimisosakond, Maardu Linnavalitsus, Kallasmaa tn 1, 74111, Maardu.

Detailplaneeringu koostamise peamine eesmärk on ehitusõiguse määramine sotsiaal- ja eluhoone püstitamiseks ning üldiste maakasutustingimuste määramine, heakorrastuse, haljastuse, juurdepääsude, parkimise ja tehnovõrkudega varustamise põhimõtteline lahendamine.

Maardu Linnavolikogu 25.03.2008 otsusega nr 170 kehtestatud Maardu linna üldplaneeringu maakasutuse kaardi kohaselt paikneb Kütte tn 6 katastriüksus Kütte, Karjääri, Noorte ja Keemikute tänavate vahelises polüfunktsionaalses kvartalis, mis sisaldab korterleamute (EK), keskuse (C), kaubandus-, teenindus- ja büroohoonete (B) juhtotstarbeid. Kütte tn 6 kinnistu ning lähiala detailplaneering täpsustab Maardu linna üldplaneeringut maakasutuse otstarvete osas, kuid ei sisalda üldplaneeringu põhilahenduse muutmise ettepanekut.

Detailplaneeringu lahendus näeb ette ehitusõiguse kuni kahele hoonele ehitisealuse pinnaga kuni 1170 mmaksimaalselt ühe maa-aluse ning kolme maapealse korrusega, kõrgusega kuni 14 m. Lubatud on katusekalle vahemikus 15-30 kraadi, fassaadimaterjalid peavad olema kaasaegsed, kuid piirkonda sobivad. Krundi kasutamise juhtotstarbeks on ette nähtud elamumaa vahemikus 80-100% ning ühiskondliku hoone maa vahemikus 0-20%.

Detailplaneeringu lahendusega on võimalik tutvuda siin: https://maardu.kovtp.ee/web/guest/Kutte6 või eelneva kokkuleppe alusel ehitus- ja planeerimisosakonnas, Maardu Linnavalitsus, Kallasmaa tn 1, 74111, Maardu. Kohtumise kokkuleppimiseks palun võtta ühendust: Taavi Rebane (taavi.rebane@maardu.ee, 6060729) või Veera Petrova (veera.petrova@maardu.ee, 6060726).