Maardu Linnavalitsuse COVID-19 levikuga võitlemiseks ja maardulaste toetamiseks mõeldud kriisimeetmete pakett, kevad 2021

1. Maardu korteriühistud, kus on Terviseameti andmetel koroonakolded, saavad linnalt tasuta desinfitseerimisvahendeid ja igasse postkasti maskide komplekti.
  2. Maardu lasteaedades ajutiselt mittekäivate laste vanemad vabastatakse kohatasu maksmisest, arvestades lasteasutuses kohalkäidud päevade arvu alates 11.03.2021 kuni vastava linnvalitsuse otsuseni. Jooksva kuu kohatasu tasaarveldatakse järgmise kuu algul.
  3. Iga Maardu linna sissekirjutatud pensionär vanuses 64+ saab linnalt aprillis toidupaki.
  4. Toiduabi peredele, kes on kaotanud koroonaviirusest tingitud kriisi tõttu tööd ning kelle majanduslik olukord on selle tõttu oluliselt halvenenud.
  5. Maardu üksi elavad pensionärid said linnalt tasuta maskikomplekti (50 tk)
  6. Linn jagab vähekindlustatud inimestele ja üksikutele lapsevanematele tasuta maskikomplekti (50 tk)
  7. Maardu paljulapselised pered  said linnalt tasuta maskikomplekti (100 tk)
  8. Linn organiseerib täiendavat vaktsineerimisvõimalust eakatele maardulastele koostöös Eesti Haigekassa ja partneritega.
  9. Linn aitab üksi elavatel eakatel inimestel tuua poest toitu või apteegist ravimeid
  10. Suurendatud linnapoolset abi Maardu Toidupangale, et võimaldada tõhusamat abi toidupanga klientidele.
  11. Maardu üldhariduskoolid said 23 arvutit õpilaste distantsõppe toetamiseks läbi Lastekaitse Liidu ja Haridus- ja Teadusministeeriumi programmi "Igale koolilapsele arvuti".
  12. Linn jätkab bussipeatuste, laste mängu- ja spordiväljakute desinfitseerimist kord päevas (kui õhutemperatuur on üle nulli)
  13. Tasuta maskide jagamine ühistranspordis
  14. Patrullid kauplustes ja kaubanduskeskuses ning 2+2 reegli täitmise kontroll tänavatel