Noorte 10 detailplaneeringu vastuvõtmine ja avalik väljapanek

Maardu Linnavalitsuses on menetluses Noorte tn 10 kinnistu ning lähiala detailplaneering, mis algatati Maardu Linnavalitsuse 6.oktoobri 2020 korraldusega nr 580. Detailplaneeringu koostamise eesmärk on määrata ehitusõigus avaliku kasutusega spordikeskuse rajamiseks Maardu põhikooli kõrvale ning haljastuse, parkimise, liikluskorralduse ja tehnovõrkudega varustamise tingimused. Detailplaneeringu ala suurus on ca 3,56 ha.

Planeeringuala kohta on koostatud topo-geodeetiline mõõdistus ning kavandatud hoonestusala ulatuses on läbi viidud dendroloogiline inventeerimine, et säilitada võimalikult suurel määral väärtuslikku kõrghaljastust. Planeering võtab arvesse juba varasemalt projekteeritud põhikooli staadioni rekonstrueerimisprojekti.

Detailplaneeringu lahendus näeb ette ehitusõiguse määramise kuni neljale ühiskondlikule hoonele maksimaalselt ühe maa-aluse ning nelja maapealse korrusega, kõrgusega kuni 24 m. Ehitisealuseks pinnaks on maa-all kuni 2160 m2 ning maa peal 3660 m2. Parkimiskohti on krundile kavandatud 93, lisaks on kavandatud 15 teeäärset parkimiskohta Noorte tänavale staadionipoolsele küljele. Jalgrataste parkimiskohti on kavandatud kokku 60. Noorte 10 kinnistu planeeritud haljastuse osakaal on vähemalt 50%.

Maardu Linnavalitsus võttis detailplaneeringu vastu 10.02.2021 korraldusega nr 116. Detailplaneeringu avalik väljapanek toimub 11.03 – 25.03.2021. Avaliku väljapaneku jooksul on kõigil võimalik esitada detailplaneeringu lahenduse osas arvamust linnavalitsus@maardu.ee või posti teel: ehitus- ja planeerimisosakond, Maardu Linnavalitsus, Kallasmaa 1, 74111, Maardu.

Detailplaneeringu lahendusega on võimalik tutvuda https://maardu.kovtp.ee/noorte10 või ehitus- ja planeerimisosakonnas eelneva kokkuleppe alusel (Taavi Rebane – 6060729, taavi.rebane@maardu.ee  või Veera Petrova – 6060726, veera.petrova@maardu.ee).