Sel nädalavahetusel toimub Maardus taas vaktsineerimine

3 -4. aprillil vaktsineeritakse inimesi vanuses 65 + (sünniaasta 1956 ja varem) ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. 12. – 13. juunil 2021 saavad inimesed teise doosi.

Maardus vaktsineerimine toimub Maardu Rahvamajas (Karjääri 4) ning seda viib läbi AS Medicum Tervishoiuteenused.  Vaktsineerimisele saab registreeruda alates 31. märtsist.

Vaktsineeritakse Vaxzevria (AstraZeneca) vaktsiiniga. Lisainfo vaktsiinist on lingilVaxzevria (AstraZeneca) vaktsiin on olemasolevatele andmetele tuginedes vanemaealistel efektiivne raske haigestumise eest. Seega Eesti immunoprofülaktika komisjon soovitab AZ vaktsiini vanemaealistele inimestele. NB! Ettevaatusprintsiibist lähtuvalt soovitame inimestele, kellel esineb veenitromboosirisk enne vaktsineerimist konsulteerida oma raviarstiga.

Registreerimiseks on kolm võimalust:

• Medicumi digiregistratuur alates 31. märtsist kella 10.00. EI VAJA AUTENTIMIST, piisab isikukoodist. Kehtib vanusepiirang, registreeruda saavad 1956. aastal ja varem sündinud inimesed. Registreerimisel saab abiks olla ka lähedane.
  • Telefoni teel saab aega broneerida vaktsineerimise kõnekeskuses 1. aprillist kella 8.00st. Eesti keeles teenindatakse numbril 600 7775
  • Üleriigiline digiregistratuur – patsient registreerib ise (vajab autentimist).

Kuidas broneerida digitaalselt aeg COVID-19 vaktsineerimisele üleriigilises registratuuris?

• Logi sisse üleriigilisse digiregistratuuri (digiregistratuur.ee või digilugu.ee). Tuvasta end kas Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.
  • Kui oled hetkel vaktsineeritavate inimeste sihtrühmas, siis näed pärast sisselogimist avalehel sellekohast teavitust.
  • Liigud automaatselt edasi vabade aegade otsingu vaatesse, kui tervishoiuteenuse osutaja on oma ajad avalikuks teinud.
  • Seejärel saad endale sobiva aja valida ja broneerida.
Vaktsineerimisele tuleb kaasa võta ID kaart ja kaitsemask. Palaviku või ägeda respiratoorse nakkuse tunnustega palume vaktsineerimisele mitte tulla.

Et vaktsineerimisega oleks hõlmatud võimalikult rohkem inimesi, palume eakate inimeste lähedasi aidata oma vanematel ja lastevanematel ennast vaktsineerimisele registreerida.

Loodame, et ühiselt ja koos tegutsedes saame me inimestele abi pakkuda parimal viisil, et COVID-19 viiruse laialdasem levik seljatada.