12. augustil tähistab Maardu esimest korda rahvusvahelist noortepäeva

Alates juuli teisest poolest toimub Maardus noortele huvitav ja mitmekesine programm, mis kestab septembri alguseni.

17. juulist kuni 17. augustini korraldab Maardu noortekeskus mitmeid retki metsaparki, kus lisaks mängudele värskes õhus õpetatakse lastele ka ellujäämise põhitõdesid, lõkke tegemist, telgi püstitamist ja muid huvitavaid oskusi.

Alates 6. augustist toimuvad Maardu gümnaasiumi staadionil terve kuu vältel esmaspäeviti ja kolmapäeviti tasuta tänavakorvpalli treeningud kogenud rahvusvahelise tasemega treeneri juhendamisel. Osaleda võib igaüks – isegi algaja.

Lisaks sellele algab 10. augustil nädalane üritus Kogu tähti M". Nädala jooksul valivad lapsed iga päeva Maardu kaardil endale marsruudi (kõik piirkonnad). Teekond kaardil peab olema „M"-tähe kujuline. Selle võib läbida jalgsi, jalgrattal, tõukerattal, perekonnaga, sõpradega või üksi. Peamine kriteerium on spordirakendus, mis registreerib marsruudi ja osaleja foto. Auhindade loosimises osalevad need, kes koguvad nädala jooksul vähemalt 5 tähte „M".

Augusti jooksul toimuvad linnas erinevad spordivõistlused – võrkpall, kettagolf, rahvastepall jt. Spordisõbrad saavad augustis külastada ka tasuta treeninguid Muugal.

Noorteorganisatsioon Kompass on ette valmistanud mitu ekskursiooni Aegna saarele igas vanuses lastele. Kohtade arv on piiratud, nii et jälgige kindlasti reklaami.

12. augustil toimub linna mitmes paigas rahvusvahelise noortepäeva peamine tähistamine. Maardu gümnaasiumi staadionil toimuvad tänavakorvpalli, -jalgpalli ja -võimlemise võistlused. Staadioni lähedal - laste mänguala koos animaatorite ja noortekeskuse meelelahutusprogrammiga. Rulapargi platsil toimub tõeline tantsulahing ja peo pidulik lõpetamine ühes võitjate autasustamisega.

27. augustil toimub Maardu kultuuri- ja infokeskuses noorte filmiõhtu. Seda saab külastada iga noor vanuses 14–26 aastat. Kohtumise ajal suhtleme ja veedame aega lõbusas õhkkonnas.

Ürituste kavad avaldatakse hiljem. Jälgige palun uudiseid kodulehel ja Facebookis.