COVID-19 vastu vaktsineerimine Maardus

Vaktsineerimispunkt Nurga Keskuses aprillis ei tööta. Vaktsiini saamiseks pöörduge palun oma perearsti poole või teistesse vaktsineerimispunktidesse https://vaktsineeri.ee/covid-19/vaktsineerimispunktid/

Maardus töötab vaktsineerimispunkt Nurga Keskuses (Nurga 1).

• Reedeti: kl 15.00 kuni 18.00

Sissepääs sisehoovist läbi Canella Pizza ukse

Vaktsineerima võib tulla ka eelregistreerimata!

Vaktsineerida on võimalik  Pfizer/BioNTech (Comirnaty) või Moderna (Spikevax) vaktsiiniga. Mõlema vaktsiini puhul on ettenähtud 2 doosi.

• Pfizer/BioNTech vaktsiini kahe doosi vaheline intervall on soovituslikult 6 nädalat, maksimaalne kaitse saavutatakse 7 päeva pärast teist doosi.

• Moderna (Spikevax) vaktsiini kahe doosi vaheline intervall on soovituslikult 4 nädalat, maksimaalne kaitse saavutatakse 14 päeva pärast teist doosi.

Vaktsiini olemasolul vaktsineeritakse ka 1 doosilise Janssen vaktsiiniga. Maksimaalne kaitse saavutatakse 14 päeva pärast vaktsineerimist.

Vaktsineerimispunktis on võimalik saada ka vaktsiini tõhustusdoosi. COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosid

Tõhustusdoos on vajalik kõikidele täiskasvanutele, kuid kõige kriitilisem on see riskirühmadele, kelle puhul võib immuunsuse nõrgenemine põhjustada rasket haigestumist. Tõhustusdoos vähendab kordades nii nakatumisriski kui ka raskelt haigestumise tõenäosust.

Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas:

• Pfizer/BioNTechi, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul vähemalt 3 kuud
  • Jansseni vaktsiini puhul 2 kuud
  • Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitab immunoprofülaktika ekspertkomisjon teha tõhustusdoosi 5 kuud pärast esimest doosi.

Tõhustusdoosist tekib maksimaalne kaitse kahe nädala jooksul pärast süsti saamist.

Oluline meeles pidada:

• Vaktsineerima kutsume ka lapsi vanuses alates 12 eluaastat. Vajalik on vanemate kirjalik nõusolek.

• Vaktsineerimine on kõigile tasuta, k.a ravikindlustuseta inimestele.

• Vaktsineerima on oodatud ka Eestis elavad, õppivad, töötavad välismaalased

Vaktsineerimisele tuleb kaasa võtta ID-kaart.

Palaviku või ägeda respiratoorse nakkuse tunnustega palume vaktsineerimisele mitte tulla.

Vaktsineerimisega seotud tervisealastes küsimustes pöörduge oma perearsti poole või küsige nõu perearsti nõuandeliinilt lühinumbril 1220. Samuti saab küsimustega pöörduda riiklikule vaktsineerimisinfo numbrile 1247.