Maardus jagatakse abivajajatele kriisiolukorra toiduabi

Tänasel Maardu Linnavalitsuse kriisikomisjoni koosolekul otsustati pakkuda toiduabi peredele, kellel on valitseva eriolukorra tõttu tekkinud majanduslikud raskused ning perekondadele, kes kasvatavad puudega last.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on eriolukord mõjutanud oluliselt paljude maardulaste perede toimetulekut ning linnavalitsus soovib neile õla alla panna. „Toiduabi on vajaduspõhine ning on suunatud eelkõige neile inimestele, kes on kriisi tõttu kannatanud kõige rohkem ja kelle sissetulekud on oluliselt vähenenud. Komplekteeritud toidupakk sisaldab toidu valmistamiseks vajalikke põhitoiduaineid, mis aitavad perel lauda katta", sõnas linnapea. „Toiduabi hakatakse jagama Maardu linna registreeritud abivajajatele esitatud avalduse alusel aprilli lõpus", lisas ta.

Õigus Maardu kriisiolukorra toiduabile on peredel, kelle igakuised sissetulekud on oluliselt vähenenud, näiteks töökaotuse tõttu. Samuti on õigus toiduabile peredel, kes kasvatavad puudega last.

Avalduse saab esitada sotsiaalabi osakonda alates 27.aprillist 2020 linnavalitsuses vastuvõtuaegadel esmaspäeviti kl 9.00–12.00 ja 14.00–16.30 ja kolmapäeviti  kl 14.00–16.30. Samuti saab saata digitaalselt allkirjastatud avalduse emailile linnavalitsus@maardu.ee . Avalduse vormi saab alla laadida lingil https://bit.ly/355EGjY

Esitatud avalduste alusel komplekteeritakse pakid  ja antakse taotlejale e-kirja või telefoni teel teada, millal ja kuidas pakkide väljastamine toimub.

Lisainfo Maardu Linnavalitsuse sotsiaalabi osakonnast telefonil 6060734