Uudised ja teated

Iga Maardu pensionär vanuses 64+ saab linnalt toidupaki

Maardu Linnavalitsus jagab aprilli algul kõikidele Maardu linna registreeritud pensionäridele vanuses 64 aastat ja vanemad, toidupakid. Antud samm on osa Maardu Linnavalitsuse kriisimeetmete paketist, mis on mõeldud COVID-19 levikuga võitlemiseks ja linnaelanike toetamiseks.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on raskel ajal oluline pakkuda linnapoolset tuge abivajajatele ning aidata neil koroonaviirusest tingitud kriisiga paremini hakkama saada.  „Mõni aeg tagasi jagasime maskide komplektid paljulapselistele peredele, üksikutele pensionäridele ja vähekindlustatud inimestele.  Samuti aitasime koroonakoldega korteriühistuid ja väikeste lastega peresid, keda vabastasime lasteaia kohatasust perioodiks, mil lapsed on kodus," sõnas Arhipov.

„Soovime toetada ka kõiki Maardu vanaduspensioniealisi inimesi ning pakkuda toidupakid, milles leidub purgisupp, toiduõli, kala- ja lihakonservid, tatar, helbed, müsli, suhkur, must tee, küpsiseid jt. Loodame, et hoolega komplekteeritud toidupakid  aitavad eakatel inimestel lauda katta," lisas ta.

Toidupakid jagatakse pensionäridele vanuses 64+  järgmistel päevadel ja kellaaegadel:

6.04.2021 kl 11.00-15.00 (üksi elavad pensionärid)

7.04.2021  kl 11.00-15.00

8.04.2021  kl  13.00-18.00

Jagamine toimub samaaegselt järgmistes kohtades:

1.      Maardu Gümnaasium (Ringi 64)

2.      Maardu Lahe Keskus (Nurga 5)

3.      Maardu Vaba Aja Keskus (Keemikute 12b)

4.      Maardu Põhikool (Noorte 10)

5.      Muuga Lasteaed (Ploomipuu pst 52)

NB! Pakid antakse välja ainult isikut tõendava dokumendi alusel.  Kohale tulles peab kaasa võtma kas ID kaardi, passi või elamisloakaardi ning kandma maski. Palaviku või ägeda respiratoorse nakkuse tunnustega palume toidupakkide jagamisele mitte tulla.

Kui eakas inimene ise kohale tulla ei saa, saab tema eest pakile järgi tulla tema sugulane või esindaja (kaasas peab olema pensionäri isikut tõendav dokument). Kui eakal inimesel pole lähedasi ning ta on tervisliku seisundi tõttu kodune, toimetatakse talle toidupakk koju.

NB! Toidupaki saaja peaks arvestama, et toidupakk kaalub ca 6 kilogrammi ning seepärast tasub kaasa võtta nt kaks vastupidavat kandekotti või ratastega ostukoti.