Linnapea arutas koostöövõimalusi Maardu suurettevõtjatega

Linnapea Vladimir Arhipov kohtus Maardu territooriumil asuvate Eesti suurimate tööandjate- ja ettevõtjatega. Edasisi koostöövõimalusi arutati ESKARO juhi Eduard Štivelmani, AS E.R.S. raudtee firma direktori Sergei Balõbini ning VOPAK-i Eesti osakonna juhataja Arnout Lugtmeijeriga.

Vladimir Arhipovi sõnul arutati kohtumistel võimalust toetada linna territooriumil asuvaid ettevõtteid uute töökohtade loomisel. „Maardu linn on huvitatud siinsete ettevõtete edust ja arengust. Lisaks soodsa ettevõtluskeskkonna loomisele saab linnavalitsus anda oma panuse piirkonna majandustegevuse hoogustamiseks, kiirendades avalduste menetlemise, erinevate kooskõlastuste ning teiste ettevõtte avamise või arenguga seotud asjaajamise kulgemist. Meie omalt poolt oleme huvitatud sellest, et ettevõtete juhid eelistaksid võrdsete oskuste ja kogemustega töösoovijate töölevõtmisel Maardu elanikke," teatas linnapea.

Värvide tootmisega tegeleva tehase ESKARO juhtkonna ja Maardu linnajuhtide kohtumine möödus teineteisemõistmise õhkkonnas, kus kaardistati ühiste huvide valdkonnad. Tootmis-kaubandusettevõte Eskaro AS toodab erinevaid värve, lakke, pahtleid, puidukaitsevahendeid, liime ja teisi materjale, mida toodetakse Maardu tehases alates 2005. aastast. Ligi 40 % ettevõtte töötajatest on Maardu elanikud. Tehase juhtkonnaga sõlmiti edasise koostöö kokkulepe.

Linnapea kohtus samuti firma E.R. S AS raudtee direktori Sergei Balõbiniga. AS E.R.S on suurim eesti ettevõte, mis tegeleb transiidi- ja raudteetranspordiga ning samuti diiselvedurite remondiga. Linnavalitsus võib aidata ettevõttetel leida uusi ärikontakte ning oma toodangu turustamise võimalusi Maardu sõpruslinnades, mis kõik on nii või teisiti seotud transiidiga. Lähtuvalt Maardu ettevõtluse edasise arengu perspektiividest, pälvivad uued võimalused linnajuhtide ja ettevõtjate suurt tähelepanu. AS E.R.S-s töötab palju Tapa depoo töölisi, kelledest suur osa on asunud elama Maardusse.

Linnajuhid külastasid ka AS i Vopak E.O.S, mis on Baltimaade üks suurim terminaalide operaator. Tutvuti ettevõtte töö spetsiifikaga ning arutati koostöövõimalusi. Omades oma terminaale Muuga sadamas, täidab VOPAK olulist rolli naftatoodete transiidis Venemaalt ja SRÜ riikidest erinevatesse sihtkohtadesse üle maailma. Kohtumise käigus arutati eesti ettevõtete juhtide võimalikku sõitu Venemaa Kingiseppa ja Gruusia sadamalinna Potisse.

Lähiajal on plaanis kohtuda ka teiste Maardu linna territooriumil asuvate suurettevõtete juhtidega.