Maardu ajaloo ja huvitavate paikadega saab nüüd tutvuda arvuti taga istudes

Sellel aastal tähistas hubane ja roheline Maardu linn oma 40. aastapäeva. Nelja aastakümne kõrguselt me vaatasime tagasi ja meenutasime mineviku sündmusi.  Sel suvel käisime koos Maardu linnapea Vladimir Arhipovi ja loodusteaduse õpetaja, toreda jutuvestja ja ajaloosõbra Irina Ivahnenkoga põneval jalutuskäigul läbi Maardu märkimisväärsete paikade, millest sai huvitavate videoekskursioonide sari.

„Meie jalutuskäigu esimese peatusena näitame teile kohta, mis asub Kallavere, Maardu kõrval, -  jutustab linnapea Vladimir Arhipov esimese ekskursiooni sisse juhatades. - Need kohad, kus praegu asub meie linn, kuulusid varem Kallavere külale. On ülimalt vahva, et Maardu külje all asub selline suurepärane muuseum, Rootsi-Kallavere küla, millest paljud meist siiani suurt midagi ei tea. See on meie ajalugu, tulge sellega kindlasti tutvuma!"

Videoekskursioonid, mida avaldatakse Maardu linna kodulehel ja FB-s igal nädalal alates oktoobri teisest poolest kuni detsembri keskpaigani, kajastavad ka teisi põnevaid linnaobjekte: Maardu mõisat, kus Peeter I käis isiklikult, Maardu Miikaeli kirikut, tööstuspiirkonda, Muuga sadamat, Iru soojuselektrijaamast ja teisi huvitavaid paikasid.

Kas te olete kuulnud, et sinna kohta, kus asub praegu Muuga sadam, tahtis esimese sadama ehitada juba Peeter I ? Kas teadsite, et Muuga kaabelikivi on ümbermõõdu poolest Eesti suurim rändrahn ning et Maardu mõisat on nimetatud Eesti üheks paremini säilinud 17. sajandi mõisahooneks?

Kui soovid kuulda palju uut ja huvitavat Maardu kohta, ühine meiega!  Kutsume teid vahvale ajalooretkele avastama põnevaid kohti ja fakte Maardu ajaloost!

Videod saab vaadata siin