Maardu laiendab sel aastal Muuga Lasteaeda

Muugal algasid sel nädalal ehitustööd, mille käigus ehitatakse Muuga Lasteaaia juurde uus hoone. Plaani järgi valmib lisahoone 2021. aasta lõpus.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on Muuga tehniline infrastruktuur on viimase 5 aasta jooksul kiiresti arenenud. „Piirkonda on ehitatud ja ehitatakse uusi kergliiklusteid, korrastatud vee- ja kanalisatsioonivõrku ning rajatakse mängu- ja spordiväljakuid. Aastal 2018 avas oma uksed Muuga Lastaed, mis lõi lasteaiakohti linnaosas, kus oli nende järele suur ootus," sõnas linnapea.

„Muuga elanike arv suureneb kiiresti ning nõudlus lasteaiakohtade järele kasvab pidevalt. Seetõttu otsustasime laiendada Muuga Lasteaeda ning ehitada lisahoone, mis loob Muugale täiendavalt 80 lasteaia kohta. Oluline on, et muugalased saaksid kasutada oma elupiirkonna lasteaeda ja koos sellega ka kirjutaksid ennast Maardu linna elanikuks," lisas Arhipov.

Muuga Lasteaia lisahoone ehitatakse sama projekti järgi nagu lasteaia peahoone. Peegelpildis planeeringuga juurdeehitus ühendatakse olemasoleva hoonega galeriiga. Lasteaia lisahoone sise- ja väliskujunduses kasutatakse rõõmsameelseid  ja lapsesõbralikke kujunduselemente ja  fassaadilahendusi. Igal rühmal saab olema oma sissekäik, hoone planeering pakub valikuid lastele ja personalile, soosib mitmesuguseid tegevusviise ning on väga funktsionaalne. Igale rühmale ehitatakse õuealale oma varjualune, terrass ja mänguala, millel jagub põnevat tegevust igale lapsele.

Lasteaia lisahoone pindalaks on 1 136 m2 ning hoone ehitatakse territooriumile kogupindalaga ligi 18 100 m2. Lasteaia rajamise projekti kogumaksumuseks on ligi 1 634 071 eurot, millest 1 492 243, 97 eurot on krediidi vahendid. Ehitustööd teostab Tesron Ehitus OÜ.