Maardu linnapea 21.oktoobri 2014 pöördumine linnaelanike poole

Linnavalitsusel on heameel teatada, et alates 1. novembrist 2014 avanevad maardulastele võimalused sõita Tallinnasse nii tööle kui ka, näiteks teatrisse  ja tagasi  uue avatava  avaliku bussiliiniga nr 100.

Nimetatud avalik bussiliin alustab tööd Maardu ja Tallinna vahel lisaks jätkuvalt teenustosutavatele kommertsliinidele. Avalik bussiliin väljub Kallaverest tööpäevadel 15 korda  päevas ja laupäeval-pühapäeval 8 korda päevas.

Avaliku bussiliiniliiklust  sellel liinil Harju maakonnas korraldab Harjumaa Ühistranspordikeskus, kes sõlmis reedel, 17. oktoobril veolepingu  2015 aasta lõpuni rahvusvahelise riigihanke võitnud vedaja , AS-ga Temptrans. Väga põhjalikul ja nõuetekesksel riigihankel osales 6 suurimat bussifirmat Eestist, kellest kvalifitseerus lõppvooru ainult 3.

Uuel avataval  avalikul liinil  reisijaid teenindama hakkav vedaja, AS Temptrans,  on ostnud ainult selle liini tarbeks välismaalt 4 linnaliini sihtotstarbega autobussi Mercedes Benz, mis on  81  kohalised (39 iste- ja 42 seisukohta).

Busside salongid sisustatakse kassaaparaatide, validaatorite ja muu reisijate jaoks vajaliku informatsiooniga ning valitakse parimad klienditeenindajad (bussijuhid) avalikku liini nr 100 teenindama.

Avaliku bussiliini avamisega  1.novembrist kaasneb ka maardulastel väga hea võimalus lülituda Harjumaa ning Tallinna ühtsesse piletimüügisüsteemi ja kasutada rohelist ühiskaarti nii Harjumaal kui Tallinnas.

Loodan, et avaliku bussiliini avamisega paranevad  meie linlaste sõiduvõimalused  Maardu ja Tallinna ning need vastavad meie kogukonna ootustele  ja võimalustele ka  tulevikus.

Meeldivaid reise, head maardulased!

Nikolai Vojeikin
Maardu linnapea