Maardu linnavolikogu valimiseks peab elukoht olema rahvastikuregistri järgi Maardu linnas

Maardu linnavolikogu valimiseks peaks valija ametlik elukoht rahvastikuregistri järgi olema Maardus hiljemalt 17. septembril.

Valijate nimekirjad koostatakse rahvastikuregistri andmete alusel 17. septembri seisuga. Et elukohaandmete korrastamine ei jääks viimasele minutile, siis soovitame kõigil valijatel, kelle elukoht vajab rahvastikuregistris muutmist, teha andmed korda veidi varem enne seaduses sätestatud päeva ning korrastada andmed hiljemalt 16. septembriks 2021.

Inimesed, kes elavad Maardus, kuid ei ole siia ametlikult registreeritud, peaksid linnavolikogu valimisel osalemiseks oma elukohaandmeid rahvastikuregistris uuendama.

Oma elukohaandmeid saab kontrollida ja uuest elukohast teatada veebilehel https://www.rahvastikuregister.ee/. Samuti saab elukohaandmete korrastamiseks pöörduda Maardu Linnavalitsuse poole.

Valimisõigus kohaliku volikogu valimisel on lisaks Eesti kodanikele ka teiste Euroopa Liidu riikide kodanikel ja välismaalastel, kellel on pikaajalise elaniku elamisluba või alaline elamisõigus.

Kohalikku volikogu saavad valida vähemalt 16-aastased inimesed.