Maardu omavalitsuse 24. aastapäev

Kallid linlased!
 7. novembril tähistab Maardu kohaliku omavalitsuse staatuse saamise 24. aastapäeva. Selle suhteliselt lühikese ajaperioodi jooksul on meie linn üle elanud palju õnnelikke, erutavaid ja ärevaid sündmusi. Töölisasulast, millega varem tallinlasi hirmutati, sai kaasaegne heakorrastatud linn. Kahe ja poole kümnendi jooksulon siin sündinud ja üles kasvanud kolm põlvkonda maardulasi, on moodustunud tõelised peredünastiad, kes armastavad oma linna ja on sellele jäägitult ustavad.

Paljud linlased säilitavad mälus meie ühise ajaloo erinevaid lehekülgi: nad mäletavad, kui linn oli elamiseks veel vähe sisse seatud, kui keemiatehase korstnad paiskasid välja atmosfääri saastavaid suitsupilvi; nad mäletavad, kui Maardus hakkas kurseerima esimene autobuss, kui ehitati esimene kool ja rajati esimene asfalttee pikilinna esimest, Keemikute tänavat.

Maardu veteranide jaoks on kõik see lähiminevik, nüüd aga laiub meie silmade ees teine Maardu: puhas, hoolitsetud ja heakorrastatud - omanäoline linn oma ajaloo ja traditsioonidega. Tänapäeva Maardut tunnustatakse mitte ainult meeldiva asumina Eestis, vaid linnal on reaalne
edasise uuenemise ja dünaamilise arengu perspektiiv muutuda kaasaegseks Euroopa linnaks. Meil elab ja õpib suurepärane noorsugu, me osutame lugupidamist linlaste keskmisele põlvkonnale, kes moodustab töise Maardu peamise kantsi; meie erilise uhkuse objektiks on meie veteranid — põlismaardulased, kes on läbi teinud raske ja pika töölistee, kes on andnud olulise panuse linnaarengusse. Paljude inimeste nimed, kes on oma eluga ära teeninud õiguse üldisele austusele on teada enamikule maardulastest ja igaüks neist on väärt tänusõnu.

Linna volikogu ja linnavalitsus väljendavad ülimat tunnustust linnaelanikele, kes kannavad nimetust «Linna aukodanik», samuti teenetemärgi kavaleridele. Häid sõnu on samuti ära teeninudmeie õpetajad ja kasvatajad.Linna õppeasutustes on moodustunud haritud ja tugev õppejõudude koosseis, mis tagab õppetöö kõrge taseme meie koolide õpilastele. Sellest annab tunnistust suur hulk meie lõpetajaid, kes regulaarselt osutuvad võitjateks olümpiaadidel ja kes asuvad õppima meie riigi ja välisriikide erinevatesse kõrgkoolidesse.

Maardu elab täisväärtuslikku ja mitmetahulist elu. Suurt tähelepanu osutatakse spordi arengule ja linlaste kasuliku ajaviitmise organiseerimisele. Toetatakse veteranide organisatsioone, füüsiliste puuetega inimeste ühendusi,võimaluse piires abistab linn ka palgavaeseid ja paljulapselisi peresid, invaliide ning muid abivajajaid.

Me pole praktiliselt sammugi taganenud linnaarengu programmist,olles kvaliteetselt ja tähtajal täitnud kõik suured projektid, mis seonduvad Maardu veevarustuse süsteemi ehitusega, sadeveekanalisatsiooni ehituse ja tänavavalgustusega Muugal. Lühitähtajaga ehitati valmis kümneid kilomeetreid jalgratta-jalakäijate teid, samuti teeületuste ja viaduktide võrgustik, mis ühendab linna Peterburi ja Vana-Narva maanteega.

Ei tasu sündmusi ennetada, kuid juba eelneva analüüsi alusel võib väita, et kehtiv arenguprogramm,mille Maardu elanikud 2 aastat tagasi heaks kiitsid, realiseerub edukalt. See tähendab, et on olemasobjektiivsed tingimused, mis võimaldavad praegustel linnavõimudel täita oma valimiseelsed lubadused ja ületada lubatu. Nii peabki see olema ja sellele eesmärgile peab pürgima ka edaspidi.

Ei saa muidugi kinnitada, et l innas on kõik asjad ülimas korras ja ilmastik on pilvitu... Üles on jäänud lahendamata probleeme, juhtuvad ka apsud. Kuid "ei eksi see, kes midagi ei tee". Meie seevastu oleme pidevalt töös, seame uusi tähismärke, suuniseid ja orientiire, jätkame edasiliikumist sihile, milleks on mastaapne pika tähtajagataristu kaasajastamise ja linnaehituse laiendamise programmi teostamine. Me otsime ja leiame täiendavaid võimalusi eluliselt tähtsate kommunikatsioonide, transpordi, haridus- ja kultuurisfääride arendamiseks — kõige selle edendamiseks, mis vahetult puudutab igat linnaelanikku. Meie jaoks pole sotsiaalne suundumus kampaania ega isegi mitte viisaastaku plaan, vaid strateegiline munitsipaalpoliitika suund, midalinnavõimud hakkavad vankumatult järgima ka edaspidi.

Võtke vastu meie õnnitlused Maardu omavalitsuse 24. aastapäeva puhul!
Kallid maardulased ja muugalased! Edu teile kõigis teie algatustes! Olge õnnelikud ja koonduge veelgi tihedamalt oma kodulinna ümber, mida me kõik piiritult armastame ja milles meil tuleb elada ja töötada, toimides üheskoos, et meie ühiskodu Maardu muutuks veelgi ilusamaks ja rõõmustaks jätkuvalt linlaste südant oma kauni ilmega.

Maardu Linnavolikogu
Maardu Linnavalitsus