Maardu tähistab oma 40. juubelit mitmekesise ja originaalse kavaga

17. juulil 2020 täitub Maardul 40 aastat linna staatuse saamisest. Maardu Linnavalitsus koostöös Kultuuri ja Infokeskuse ja teiste partneritega korraldab linna sünnipäeva tähistamiseks mitmekesise kavaga pidustuse, mis kestab terve nädala- 11. juulist  18. juulini.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on 40 aasta jooksul Maardu linn tõestanud oma elujõulisust ning võimekust areneda stabiilselt ja jätkusuutlikult. „Ma tänan igaühte, kes nende aastate jooksul panustasid oma kodulinna õitsengusse. See on meie ühine juubel ja ühine uhkuse tunne meie Maardu üle", sõnas Arhipov. „ 40. juubeli tähistamine toimub tänavu epideemia tõttu küll väiksemas mahus, ennetades riske inimeste tervisele, kuid kava on tõepoolest huvitav ja mitmekesine. Ootame lapsi, lapsevanemaid ja lapselapsevanemaid linna juubelit tähistama!", lisas linnapea.

Juubelinädal algab laupäeval, 11. juulil kl 10.00 metsapargis toimuva murdmaajooksu ja tervisekäimisega, milles osalemine on kõigile tasuta. 7-12-aastased lapsed saavad jõudu katsuda ühe kilomeetri jooksus. Täiskasvanud ja vanemad kui 13-aastased noored saavad joosta kolm või viis kilomeetrit. Neid distantse saab joosta kella 10.00 – 13.00 avatud stardi formaadis.  Kolme ja viie kilomeetri tervisekõnd algab kell 14.00. Jooksjate registreerimine kuni 10. juulini lingil https://bit.ly/2YOVKJt

Pühapäeval, 12. juulil toimub Maardus taas traditsiooniline laste liiklusvahendite rongkäik. Fantaasiarikalt kaunistatud lastekärude ja vankride, jalgrattade ja tõukerattade, nukukäru või mänguauto omanikud kogunevad Pärli Keskuse juurde, kust kl 11 alustatakse liikumist linna peatänavat mööda Vaba Aja Keskusesse. Meeleoluka rongkäigu lõpp-punktis ootab kõiki parimate osavõtjate autasustamine.

Reedel, 17. juulil  kl 14.00 toimub Maardu Vaba Aja Keskuses pidulik juubeliüritus, mil tänatakse aktiivseid linnaelanikke, kodanikeühendusi ja autasustatakse Maardu 40. juubelile pühendatud loominguliste konkursside noori võitjaid.  Piduliku tseremoonia otseülekannet saab jälgida veebilehelt www.mkik.ee  ja Maardu Kultuuri- ja Infokeskuse Facebooki lehelt.

Juubelinädalal toimub linnas  tantsu- ja vokaalkollektiivide festivali Maardu-F-Eestis, mille parimate esinejate gala-kontsert on võimalik vaadata ka online 18. juulil kell 13.00 veebilehelt www.mkik.ee  ja Maardu Kultuuri- ja Infokeskuse Facebooki lehelt.

Linna 40. sünnipäeva tähistamine kulmineerib laupäeval, 18. juulil kogupereüritustega, mis toimuvad nii Muugal kui ka Kallaveres.

Muuga kogupereüritus algab Viljapuu puiestee mänguväljakul kl 13.00. Laval esinevad nii Maardu kollektiivid kui ka külalisartistid, peokülalisi tervitavad elavad nukud, kellega saab pilti teha. Animaatorid ja kloun lahutavad laste ja lapsevanemate meelt konkursside, liikumismängude ja intellektuaalsete ülesannetega. Kohapeal töötavad näomaalingute ja sädeleva tätoveeringu meistrid. Tsirkusekavaga esineb Eesti kõige kuulsam akrobaat Vello Vaher, kes näitab akrobaatilisi numbreid ja demonstreerib žongleerimise meisterlikkust. Üritusel saab osta suhkruvatti, jooke ja jäätist.

Kallavere kogupereüritus algab Pärli Keskuse kõrval kl 14.00. Külastajaid ootavad Maardu Rahvamaja laste talentide kontsert, animaatorite show, robot-transformeri show, näomaalingud ja ajutised tätoveeringud, õhupallidest modelleerimise töötuba, seebimullide show, keemiline show, show-värvide disko Holi, tiir, arkaadmängud ja tasuta batuut. Müügipunktidest saab osta suhkruvatti ja jäätist.