Maardu, Viimsi ja Jõelähtme juhid arutasid eile Muuga sadamaga koostöö perspektiive

Eile toimus Muuga sadamas traditsiooniline naabervaldade ja Maardu linna ümarlaud, millest võtsid osa Maardu linnapea Vladmir Arhipov, Viimsi vallavanem Alvar Ild koos abivallavanema Margus Kruusmäega ja Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja.

Muuga sadama juht Valdo Kalm andis ülevaate sadama ärilistest fookustest ja tegevusvaldkondadest ning tutvustas plaanitavaid riskianalüüsi järeltegevusi. Valdade juhid ja Maardu linnapea arutasid sadama tegevuste mõju naabruses asuvatele elanikele – nad hindasid kõrgelt sadama tegevust efektiivseete keskkonnakaitsealaste meetmete rakendamisel (oluliselt vähenes müra ja ebameeldiv lõhn) ning tegid ettepaneku taastata sadama sponsorlustegevus kohalikes kogukondades.