Maardus avati ainulaadne mänguväljak

Maardu linnapea Vladimir Arhipov  ja Riigikogu liige Mailis Reps avasid täna  lasteaia Rõõm territooriumil (Noorte 8) Maardu esimese avaliku mänguväljaku liikumispuuetega lastele, mis võimaldab  lastel aktiivselt aega veeta,  jõukohaseid väljakutseid leida ning oma eakaaslastega suhelda.

Mänguväljaku tarnijaks ja paigaldajaks oli Atix OÜ, mis pakkus hinna ja kvaliteedi suhtes kõige optimaalsema lahenduse.  Paigaldatud mängukonstruktsiooni tootja on kvaliteetfirma CANYON, kellel on seljataga pikaajaline tootmispraktika.  Väljak võimaldab liikumispuudega lapsel arendada oma lihastegevust  ja sotsiaalseid oskusi, saada julgustust katsetada oma võimeid ning kogeda saavutuse tunnet. Oluline on, et mänguväljak on turvaline koht liikumispuuetega lastele, kus vigastuste oht on viidud miinimumini.  Konstruktsioonile pääseb ligi nii ratastooli kui ka vankriga.

„Mäng on väikse inimese töö, mis peab olema kättesaadav kõikidele lastele. Liikumispiirang ei tohi takistada neil osalemast elus nagu nende tervetel eakaaslastel," ütles Maardu linnapea Vladimir Arhipov mänguväljaku avamisel. „Maardus väärtustame ja aktsepteerime igaüht ning  mänguväljaku avamine on vaid üks paljudest sammudest, mida linnavalitsus teeb puuetega inimeste elu hõlbustamiseks", lisas Arhipov.

Maardus on 1209 raske, sügava või keskmise puudega inimest, nendest  84 on lapsed. Eelmise aasta detsembris kiitis Riigikogu rahanduskomisjon Maardu invamänguväljaku rajamise projekti heaks ning eraldas selleks  otstarbeks  10 000 eurot . Nelja kuuga  sai renoveeritud mänguväljaku platsil asuv mängumaja, püstitatud mängukonstruktsioon, ehitatud piirdeaiad ja sissesõidutee.  Mänguväljaku  rajamiseks vajalikud lisatööd finantseeriti linna eelarvest.