Uudised ja teated

« Tagasi

Maardus võeti kokku 2019. aasta tulemused spordis

Täna toimus Maardus pidulik kokkuvõtete tegemine 2019. spordiaastast, mis tõi linnale arvukalt Eesti meistreid ja rahvusvahelistel võistlustel võidetud medaleid.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul oli möödunud aasta linna jaoks enam kui edukas. „Maardu sportlased on erinevatel võistlustel alati üles näidanud kõrget professionaalsust ja suurt hingejõudu, tuues linnale ja oma klubidele palju autasusid ja medaleid. Ja möödunud aasta polnud erand," ütles Arhipov.

„Eriti väärib märkimist Janne Pulk, kes võitis 2. Euroopa mängudel hõbemedali naiste 3x3 korvpallis. Samuti väärib erilist märkimist Konstantin Gorodilovi ja Dominika Bergmannova võit Ladina-Ameerika tantsude Euroopa karikavõistlustel ja 8. koht Ladina-Ameerika tantsude maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel. Samuti Jana Villi pronksmedal Euroopa juunioride poksimeistrivõistlustel ning Aleksander Drozdovi ja Jelena Smirnova 4. koht lestadega kiirujumise Euroopa meistrivõistlustel. Erik Lavrov tõi linnale Taekwondo juunioride Euroopa meistrivõistlustelt pronksmedali ning Maardu lauatenniseklubi mees- ja naiskonnad võitsid Eesti meeskondlikud meistrivõistlused. Ja need pole kaugeltki kõik meie sportlaste möödunud aasta saavutused," sõnas linnapea möödunud spordiaasta kokkuvõtteks.

„Spordi edendamine Maardus toimub meie heade partnerite ja sponsorite abiga. Avaldan tunnustust ja tänu aktsiaseltsile Maardu Vesi nende abi eest traditsioonilise rahvusvahelise noorte jalgpalliturniiri Maardu Cup 2019 korraldamisel," lisas Maardu linnapea.

Möödunud aastal korraldati Maardus 39 võistlust, millest võttis osa üle 2500 sportlase kogu Eestist ja teistest riikidest. Maardus on 15 spordiklubi, kus lapsed ja täiskasvanud saavad harrastada jalgpalli, allveeujumist, poksi, lauatennist, judot, taekwondot, aikidood, ujumist, korvpalli, iluvõimlemist, jalgrattasporti ja maadlust.

Maardu parimad sportlased, koolid, treenerid ja meeskond 2019. aastal

Linna koolivõistluste võitjad 2018/2019 õppeaastal ja parimad kehalise kasvatuse õpetajad

Maardu Gümnaasium – „Lõbusad stardid", võrkpall, kergejõustik, krossiteatejooks

Maaru Põhikool – võrkpall, korvpall

Koolimängude võitja üldarvestuses – Maardu Gümnaasium

Parimad kehalise kasvatuse õpetajad

Larissa Markova – gümnaasium

Tatjana Hokkonen – gümnaasium

Ljudmilla Smorodina – põhikool

Aleksei Davõdov – põhikool

Eesti meistrid 2019

Taekwondo

Anastassia Boiko                               Eesti juunioride meister

Dajana Babenko                               kahekordne Eesti juunioride meister, absoluutne meister ja 2019. aasta Eesti juunioride meistrivõistluste parim sportlane

Jelena Zadorina                               Eesti kadettide meister

Erik Lavrov                                       Eesti kadettide meister, kahekordne Eesti juunioride meister

Daniel Zintšenko                            kahekordne Eesti meister 6-8-aastaste laste seas

Aleksei Zadorin                              neljakordne Eesti meister 6-8-aastaste laste seas, laste 2019. aasta Eesti meistrivõistluste absoluutne meister ja parim sportlane

Konstantin Kušenkov                    Eesti meister 6-8-aastaste laste seas

Maadlus

Rasmus Liisma                               Eesti meister vabamaadluses ja Kreeka-Rooma maadluses õpilaste vanuseklassis

Sumo

Joosep Kold                                    Eesti absoluutne meister alla 12-aastaste vanuserühmas

Viktoria Zubkova                              Eesti meister

Lauatennis

Karina Grigorjan                               Eesti meister võistkondlikus arvestuses

Alina Jagnenkova                           Eesti meister võistkondlikus arvestuses

Julia Bragina                                  Eesti meister õpilaste vanuseklassis võistkondlikus arvestuses

Polina Staroverova                       Eesti meister õpilaste vanuseklassis võistkondlikus arvestuses

Маksim Vuhka                              Eesti juunioride meister paarismängus 

Andres Lofitski                              Eesti meister võistkondlikus arvestuses

Marina Verengof                          Eesti meister võistkondlikus arvestuses                          

Poks

Аlesja Beljanina                              Eesti juunioride meister

Jana Vill                                          Eesti juunioride meister

Pavel Volkov                                  Eesti juunioride meister

Daniel Semaško                             Eesti noorte meister

Laur Reinberg                                 Eesti meister õpilaste vanuseklassis

Jevgenija Nikitina                          Eesti juunioride meister

Vadim Kitškerkin                           Eesti juunioride meister

Nikita Sudelainen                          Eesti meister õpilaste vanuseklassis

Allveeujumine

Anna Denissova                                Eesti juunioride meister

Аnton Isatšenko                             kuuekordne Eesti juunioride meister

Аleksander Drozdov                       neljakordne Eesti meister

Maksim Merkuri                               Eesti veteranide meister

Sporditants

Konstantin Gorodilov ja Dominika Bergmannova          kahekordsed Eesti meistrid 10-tantsus ja Ladina-Ameerika tantsudes

Klubide parimad sportlased

Spordiklubi Garant (ujumine) – Zjuzina Stanislava Stacy

Maardu ujumisklubi – Daniel Kuzin

Iluvõimlemisklubi Tip-Top – Sofia Tšaika

Kalevi Jalgrattakool – Zlata Broniševskaja

Spordiklubi M-DOJO (judo) – Ilja Tšeburahhov

Poksiklubi Maardu Kalev – Deniss Kormilin

 

Kõrged saavutused maailma- ja Euroopa ja meistrivõistlustel ja karikavõistlustel

Konstantin Gorodilov ja Dominika Bergmannova - kõige mainekamate rahvusvaheliste Ladina-Ameerika tantsude võistluste mitmekordsed võitjad ja auhinnasaajad:

8. koht Ladina-Ameerika tantsude Euroopa meistrivõistlustel
8. koht Ladina-Ameerika tantsude maailmameistrivõistlustel
1. koht Ladina-Ameerika tantsude Euroopa karikavõistlustel                                                                                                  

Taekwondo

Anastassia Boiko                               kadettide Euroopa meistrivõistluste pronksmedalist, kolmekordne maailmakarikavõistluste juunioride pronksmedalist, juunioride Euroopa karika hõbemedalist

Dajana Babenko                               juunioride maailmakarikavõistluste kolmekordne pronksmedalist, juunioride kahekordne Euroopa karikavõitja, juunioride Euroopa karika absoluutne võitja

Jelena Zadorina                                 juunioride Euroopa karikavõistluste pronksmedalist, juunioride maailmakarikavõistluste kahekordne pronksmedalist

Daniel Hallop                                      kahekordne juunioride Euroopa karikavõistluste pronksmedalist, juunioride maailmakarikavõistluste pronksmedalist

Erik Lavrov                                          Euroopa juunioride karikavõistluste võitja ja hõbemedalist, juunioride maailmakarikavõistluste kahekordne pronksmedalist, juunioride Euroopa meistrivõistluste pronksmedalist

Aleksei Zadorin                              maailmakarika hõbemedalist 7-8-aastaste laste seas

Lauatennis

Karina Grigorjan                                kahekordne Põhjamaade juunioride meistrivõistluste võitja individuaalses ja võistkondlikus arvestuses

Alina Jagnenkova                             Põhjamaade meistrivõistluste võitja juunioride võistkondlikus arvestuses, Põhjamaade meistrivõistluste pronksmedalist juunioride seas

Kreeka-Rooma maadlus

Rasmus Liisma                               Alla 15-aastaste vanuserühmas Euroopa meistrivõistlustel Kreeka-Rooma maadluses 13. koht

Sumo

Viktoria Zubkova                            5. koht Euroopa meistrivõistlustel

Sambo

Sergei Marmeljuk                            Maailmameistrivõistluste pronksmedalist veteranmeistrite seas vanuserühmas 35-39 aastat

Allveeujumine

Anastassia Radtšenko                   juunioride Euroopa karika võitja teateujumises

Pavel Mõskiv                                  juunioride Euroopa karika võitja teateujumises

Anna Denissova                                juunioride Euroopa karikavõistluste pronksmedalist individuaalvõistluses, juunioride Euroopa karika võitja teateujumises

Anton Isatšenko                               kolmekordne Euroopa karikavõistluste võitja juunioride individuaalses arvestuses, juunioride Euroopa karika võitja teateujumises

Jelena Smirnova                            Maailmakarika võitja, Euroopa meistrivõistluste 4. koht

Aleksander Drozdov                      4. koht Euroopa meistrivõistlustel

Маksim Merkuri                               kahekordne maailmameistrivõistluste hõbemedalist veteranide seas

Poks

Jana Vill                                            Euroopa meistrivõistluste pronksmedalist juunioride seas

Korvpall

Janne Pulk                                        Euroopa mängude hõbemedal 3x3 korvpallis

 

Maardu linnapea tänukirjaga „Suurte teenete eest spordi arendamisel" autasustatakse:

AS Maardu Vesi, Maardu lauatenniseklubi president Evald Raudsepp,

jalgpalliklubi Maardu Linnameeskond avalike suhete juht Jekaterina Nagovitsõna

 

Тreenerid 2019


Аrina Garšina                    - ujumine

Edvard Kopjev                 - ujumine

Sergei Marmeljuk          - judo, sambo

Аleksander Marmeljuk - judo, sambo

Kazbulat Šogenov - taekwondo

Aleksander Kasjantšuk - tõeline aikidoo

Nikita Turok                 - tõeline aikidoo

Jevgeni Golovatš           - poks

Andrei Malahhov          - poks

Ivan Šumjakov - poks

Маrina Verengof       - lauatennis

Маksim Меrkuri     - allveeujumine

Jelena Smirnova          - allveeujumine

Маria Zavjalova           - allveeujumine

Аndrei Arno                - ujumine

Таtjana Borodina       - ujumine

Tanel Renter         - Kreeka-Rooma ja vabamaadlus, sumo

Jelena Agafontseva         - iluvõimlemine

Irina Em                        - iluvõimlemine

Valeri Brõlin             - jalgpall

Аleksander Kruglov         - jalgpall

Nikita Brõlin                - jalgpall

Аleksander Udalov           - jalgpall

Risto Paju                           - jalgpall

Аleksei Alteberg        - jalgpall

Аndrei Ponomarenko   - jalgpall

Oleg Vassiljev                  - rattasõit

Alena Hatina         - ujumine

Viktor Strikov                - rattasõit


2019. aasta parim spordisündmus

40. Maardu rahvusvaheline poksiturniir Aleksander Baranovi mälestuseks

2019. aasta parim noor naissportlane

Jana Vill (poks)

2019. aasta parim noor meessportlane

Erik Lavrov (taekwondo)

2019. aasta parim meeskond

Maardu lauatenniseklubi naiste võistkond – 2019. aasta Eesti meister

2019. aasta Maardu parim naissportlane

Janne Pulk (korvpall)

2019. aasta Maardu parim meessportlane

Aleksander Drozdov (allveeujumine)