Uuest aastast maksab Maardu lastevanematele ja eakatele suuremad ja mitmekesisemad toetused

Tänasel Maardu Linnavolikogu istungil võeti vastu Maardu linna eelarvest sotsiaaltoetuste maksmise korra muutmine, mille kohaselt  suureneb uuest aastast linnapoolne tugi lastevanematele ja eakatele.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul pakutakse noortele peredele, lastele ja eakatele linna eelarvest võimalikult ulatuslikke sotsiaaltoetusi. „Kriisi ajal on oluline pakkuda tugi neile, kes vajavad seda kõige rohkem. Lastega perede ja eakate inimeste toetamine on alati olnud meie töös prioriteetne. 1. jaanuarist 2021 hakkame maksma vähekindlustatud peredele uue kooli pikapäevarühma toidu toetuse ning laieneb koolialguse toetuse saajate ring. Toetust summas 50 eurot saavad ka teise ja kolmandasse klassi mineva lapse vanemad. Eakatele mõeldud sünnipäevatoetuse summa kasvab 50 euroni", teatas linnapea.

Pikapäevarühma toidu toetus määratakse vähekindlustatud perede üldhariduskooli pikapäevarühma toidu maksumuse osaliseks või täielikuks hüvitamiseks. Taotlus toetuse saamiseks tuleb linnavalitsusele esitada hiljemalt jooksva aasta 1. septembriks või raske majandusliku olukorra tekkimisel. Toetus määratakse maksimaalselt üheks õppeaastaks.

Koolialguse toetus määratakse rahvastikuregistrisse kantud elukoha ja Eesti Hariduse Infosüsteemi andmete alusel kas lapse vanemale,  tema eestkostjale, lapse hoolduspere vanemale  või perevanemale tingimusel, et 1) laps läheb esimesse, teise või kolmandasse klassi; 2) toetuse taotleja on rahvastikuregistri andmetel elanud Maardu linnas vähemalt 6 kuud enne lapse esimesse, teise või kolmandasse klassi minemist; 3) lapse elukoht on rahvastikuregistri andmetel taotlejaga ühel aadressil.

Juhul, kui laps õpib üldhariduskoolis väljaspool Maardu linna, peab taotleja esitama linnavalitsusele taotlus toetuse saamiseks toetuse õiguse tekkimise aasta 1. detsembriks. Toetuse määr on esimesse klassi mineva lapse puhul 150 eurot ning teise ja kolmandasse klassi mineva lapse puhul 50 eurot.

Sünnipäevatoetus määratakse rahvastikuregistri andmete alusel 65-aastastele ja vanematele isikutele igaks sünnipäevaks. Toetuse saamiseks peab taotleja toetusele õiguse tekkimisel esitama Maardu Linnavalitsuse sotsiaalabiosakonnale oma arveldusarve number. Toetuse määr on 50 eurot.