Võimalus saada tasuta õigusabi

Õigusbüroo HUGO.legal koostöös Justiitsministeeriumiga pakub tasuta õigusabi Eestis elavatele inimestele. Õigusnõustamist on võimalik saada kohtumise, e-kirja kui ka video teel. Abi saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1700 eurot kuus.

HUGO.legal Tallinna kontor asub aadressil Endla 15, 3 korrus.  Selle projekti raames on kolme aasta jooksul tasuta ning soodustingimustel õigusabi jagatud juba 30 000 inimesele, kuid palju on veel kindlasti neid, kes seda abi vajaksid.

Tasuta õigusnõu saamiseks tuleb:

1) sõlmida kliendileping ning tasuda 5 eurot lepingutasu (kehtib terve kalendriaasta). Alaealised on lepingutasust vabastatud;

2) eelnevalt broneerida aeg kas internetis aadressil www.hugo.legal/broneeri või

helistades telefonile 6 880 400.

Seejärel on inimesel õigus saada juriidilist abi kokku 15 tundi ühe kalendriaasta kohta,

millest:

* 2 esimest tundi on kliendile tasuta (riik hüvitab 40 eurot tunnis);

* 13 järgmise tunni eest tuleb kliendil tasuda 40 eurot tunnis.

Võrdlusena – Eesti keskmine õigusnõustamise tunnitasu on umbes 140 eurot. HUGO.legal senise praktika järgi jääb keskmine õigusnõustamise aeg kahe tunni piiresse ning see näitab, et esimeste tasuta tundidega leiavad lihtsamad ning tüüpilisemad juhtumid lahenduse.