Maardu lapsed said innovaatilise arengutoa

Maardu linnapea Vladimir Arhipov ja Maardu Gümnaasiumi direktor Pavel Titov avasid täna pidulikult arengutuba, mis aitab Maardu lastel õppida eesti keelt kaasaegseid õppevahendeid ja metoodikaid kasutades.

Arengutoa idee sai alguse Maardu Gümnaasiumi keelekümblusklasside õpetajatest, kes osalesid Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni Keskuse korraldatavas koolitusprojektis „Education  for Future" (E4F) ning saanud võimalust näha teisi koole ning vahetada kogemusi Eesti ja Hollandi kolleegidega.

Arengutoast saab koht, kus keelekümblusklasside, tavaklasside ja lasteaia õpetajad planeerivad koostööd ja vahetavad kogemusi ning kus keele süvaõppest huvitatud lapsed saavad tuge abiõpetajalt ja logopeedilt. Toas viiakse läbi  erinevaid grupitöid ja arutelusid ning tegeldakse  ka HEV-õpilastega, kes vajavad individuaalset lähenemist. Arengutoa vahendeid kasutades saavad õpilased iseseisvalt otsida infot, suhelda oma eakaaslastega ning viibida keelekeskkonnas.

„Maardu toetab innovaatilist lähenemist haridusele ning selle tõttu arengutoa avamine on oluline samm  keeleõppe kvaliteedi tõstmiseks", - ütles Maardu linnapea Vladimir Arhipov arengutoa pidulikul avamisel. „Tulevikus võiks Maardusse tekkida omaette keelekeskus, mis keelekümblusmeetodi  kasutades pakuks erinevaid keeleõppe võimalusi Maardu elanikele", lisas Arhipov.

Arengutuba asub Maardu Gümnaasiumi keelekümblusklasside ruumides ning on avatud kõikidele Maardu haridusasutuste lastele ja pedagoogidele. Maardu linn toetas arengutoa loomist ja sisustamist 15812 euroga, mis võimaldas viia läbi remonditöid, osta vajalikku inventari ja IT vahendeid.